Posledné kusy
Kód: 23/53 | Značka: TONAK

Skautský klobúk detský (zelený)

Originál skautský detský klobúk s koženým pásikom a s prackou po obvode v zelenej farbe.

Kategória: Klobúky, čiapky, barety

Zvoľte variant

Veľkosť: 53
Skladom (1 ks) | 23/53
Môžeme doručiť do: 23.01.2019
€110
Veľkosť: 54
Skladom (1 ks) | 23/54
Môžeme doručiť do: 23.01.2019
€110
  • plstený skautský klobúk
  • po obvode klobúka je kožený pásik hnedej farby s prackou
  • šírka koženého pásika - 2 cm
  • farba koženého pásika - hnedá
  • krútená podbradníková šnúra v khaki zelenej farbe
  • 4x vznušníky (na každej strane klobúka)
  • vnútorný potný pásik je z kože, šírka 4 cm
  • materiál: 100 % králičia srsť
  • farba: zelená
  • veľkosť určuje obvod hlavy
  • veľkosti sú určené skôr pre dospelých alebo tínedžerov

Čistenie

Klobúk sa nesmie prať ani chemicky čistiť. Pokiaľ nie je uvedené inak, nie je klobúk odolný proti vode. To znamená, že mrholenie alebo trochu dažďa klobúku neuškodí. Klobúk však nenahrádza dáždnik.

V prípade lokálneho menšieho zašpinenia, možno výrobok čistiť vlhkou handričkou a to iba v mieste škvrny - rozotrieť a natvarovat do pôvodného tvaru a nechať uschnúť.

V prípade mechanického ušpinenia - zaprášenie - možno tento výrobok jemne prečistiť mäkkou kefou a osviežiť nad miernou parou (nad naparovacou žehličkou alebo varnou kanvicou alebo vriacou vodou (nie obliať!!!) z minimálnej vzdialenosti 30 cm). Rovnako pri strate tvaru možno tvar čiastočne obnoviť naparovaním výrobku a natvarovaním do pôvodného tvaru a opäť nechať uschnúť.

Skladovanie

Optimálne skladovanie je na umelohmotnej hlave alebo položením okrajom nahor. Klobúky by mali byť chránené pred prachom najlepšie v škatuli alebo v skrini.