Nášivka Odborka Bylinkár - zelený lem

• Vytvoril som si vlastný herbár s aspoň 20-timi bylinkami, poznám ich symboliku, kde rastú a na čo sa využívajú.
  • Nakreslil som detailne 10 byliniek.
  • Počas dvoch mesiacov som na každej družinovke svojej družine prezentoval nejakú zaujímavosť z oblasti bylinkárčenia.
  • Svoju družinu som na výprave naučil spoznať bežne vyskytujúce sa byliny a rozoznať podobné byliny.
  • Porozprával som sa s človekom, ktorý sa bylinkárčeniu venuje dlhšie ako ja, vymenili sme si svoje skúsenosti, rady a názory.
  • Pre svoj oddiel som zorganizoval dve hry s cieľom spoznávať byliny.
  • Viem, kedy sa bylinky zbierajú (ročné obdobie, časť dňa) a kde sa bylinky nezbierajú (nevhodné a vhodné lokality).
  • Viem, ako sa správne sušia bylinky a predviedol som to aj družine.
  • Dokážem bylinky používať aj pri varení a správne som ich použil pri varení aspoň 2 jedál pre družinu/oddiel.