Nášivka Odborka Čajíčkar - červený stupeň

• Rozoznávam rozdiely medzi základnými druhmi čajov (zelený, čierny, biely, pu-erh, oolong,..) a poznám ich účinky na organizmus, spôsob pestovania a zberu.
  • Ovládam špecifiká prípravy jednotlivých druhov čajov. (čas lúhovania, teplota vody, spôsob prípravy,...)
  • Pre družinu / roverskú patrolu / skupinu známych zorganizujem čajové posedenie spojené s degustáciou a výkladom o pôvode a význame čaju.
  • Preukážem svoje znalosti z oblasti histórie čaju vo východnej kultúre a tiež histórie čaju v Európe a Amerike. Vítaná je stručná prezentácia o histórii Britskej Východoindickej obchodnej spoločnosti.
  • Pripravím si prezentáciu o svojom obľúbenom druhu čaju, ideálne stanovisko pre jeho pestovanie, oblasti známe jeho pestovaním a varianty prípravy čaju.
  • Ovládam zásady prvej pomoci pri popáleninách prvého a druhého stupňa (hlavne na jazyku)
  • Navštívil som aspoň 6 čajovní v rôznych mestách
  • Predvediem aspoň jeden ázijsky čajový rituál a poznám jeho históriu(čínsky, japonský, kórejský,...)
  • Poznám aspoň 10 nečajov (maté, bylinkové zmesi, masala,....)
  • Na roverskej akcii som pripravil/a večerné posedenie s degustáciou rôznych druhov čaju.