Nášivka Odborka Čitateľ - červený stupeň

• Počas šiestich mesiacov som prečítal aspoň 10 kníh.
  • Pripravil som pre moju družinu či oddiel literárny večer, kde som im predstavil tvorbu svojho obľúbeného autora, zaujímavého literárneho obdobia či smeru.
  • Mám vlastnú knihovničku, ak ma niekto požiada, viem mu niektorú z mojich kníh odporučiť a predstaviť.
  • Do nášho oddielového časopisu som napísal článok o dielach súčasnej zahraničnej i slovenskej literatúry, ktoré ma zaujali.
  • Na tábore som ostatným niekoľkokrát čítal vybrané poviedky alebo príbeh na pokračovanie.
  • Pre družinu či oddiel som vymyslel a zrealizoval hru alebo kvíz na spoznávanie spisovateľov a rôznych literárnych období a smerov.
  • Prečítal som aspoň jednu zbierku básní.