Nášivka Odborka Filmár - zelený lem

• Poznám históriu filmu.
  • Poznám a viem, čo znamenajú pojmy: ISO, rýchlosť uzávierky, clona, vyváženosť bielej, fps/frames per second.
  • Vysvetlil som družine hore uvedené pojmy, ich výhody a nevýhody.
  • Poznám nasledujúce typy záberov: Veľký celok, Celok, Polocelok, Americký plán, Polodetail, Detail, Veľký detail (wwwvsmu.sk/resources/svec_gramatika_filmoveho_jazyka.pdf).
  • Spolu s družinou som natočili krátke video, v ktorom som využil hore uvedené typy záberov.
  • Viem zladiť prechody snímok podľa rytmu hudby. Viem odhadnúť, aký typ hudby sa hodí pre daný snímok.
  • Viem, aké prechody snímok sa hodia pre rýchle akčné videá a aké pre pomalé videá.
  • Viem odstrániť šum, vytiahnuť reč zo zvuku a potlačiť nechcený šum.
  • Viem narábať s ľudskou rečou a s hudbou tak, aby sa navzájom nerušili.
  • Uploadol som mnou vytvorené video na internetovú službu a videlo ho aspoň 50 ľudí.