Nášivka Odborka Fotograf - červený stupeň

• Poznám princíp fungovania môjho fotoaparátu, dokážem sa oňho správne starať a ošetrovať optické časti fotoaparátu.
  • Dokážem vysvetliť rozdiely medzi digitálnym a analógovým fotoaparátom. Poznám princíp vzniku fotografie na filme aj na digitálnom čipe. Poznám prednosti aj nedostatky oboch typov snímania.
  • Celý rok som dokumentoval činnosť oddielu/zboru (aspoň 300 fotografií).
  • Fotografie som zatriedil do prehľadného fotoarchívu. Dokážem urobiť základné úpravy digitálnych fotografií v niektorom z fotografických editorov. Viem, ako fotku orezať, otočiť, zväčšiť či zmenšiť, upraviť jas, sýtosť, farebnosť a pod.
  • Na čiernobiely alebo farebný film som nafototil fotografický cyklus na ľubovolnú tému.
  • Nafotil som: 10 portrétov, 10 krajiniek, 10 reportážnych fotografií a 10 fotografií iného zamerania, ako napr. športová fotografia, makro, nočný snímok bez blesku, fotografická koláž a pod. Každej fotografii som priradil názov a v rámci malej výstavy v klubovni som ich predstavil oddielu.
  • Aspoň 5 mojich fotografií je uverejnených v celoslovenskej skautskej tlači (časopis Skaut, Médium, knihy a tlačové materiály Slovenského skautingu).
  • Poznám základy kompozície fotografie a na vybraných fotografiách ich predstavím mojej družine.
  • Moje fotografie zverejním na internete, buď na niektorom z fotografických portálov alebo na vlastnej/oddielovej stránke.