Nášivka Odborka Genealóg - červený stupeň

• Vytvorím rodokmeň svojej rodiny s minimálne 4 generáciami  predkov a doplním kompletný rodokmeň aj o mladšie generácie (súrodenci, bratranci, synovci a netere, ujovia a tety). Rodokmeň je doplnený o dátumy narodenia a úmrtí jednotlivých členov rodiny.
  • Zistím významné udalosti, ktoré sa odohrali za posledných 70 rokov v rodine a spracujem ich na časovú os (minimálne 30 udalostí).
  • Vediem si  vlastný denník 12 týždňov a robím doňho zápisky minimálne každé 2 dni.
  • Spravím pre oddiel aspoň 2-hodinovú aktivitu  o genealógii, kde sa naučia nové poznatky o genealógii, vytvoria si svoj vlastný rodokmeň a predstavím im kreatívne formy rodokmeňov.
  • Spoločne s oddielovým vodcom a oddielovou radou spracujem rodokmeň nášho oddielu a družín. Vytvorený rodokmeň umiestnim do klubovne, aby ho každý člen oddielu mohol vidieť a nájsť svoje meno v tomto rodokmeni.
  • Zúčastním sa na akcii venovanej genealógii alebo sa zoznámim s človekom, ktorý sa zaoberá genealógiou a debatoval som s ním.
  • Spracujem rôzne štatistiky svojej rodiny. Napríklad koľko bolo akých mien, koľko bolo žien, mužov, najmladší otec, matka, najčastejšie zamestnanie, najstarší člen rodiny...