Nášivka Odborka Genealóg - zelený stupeň

• Vytvorím rodokmeň svojej rodiny s minimálne 3 generáciami predkov (rodičia, starý rodičia, prarodičia). Používam rôzne značenie pre mužské a ženské pohlavie. U žien uvádzam aj meno za slobodna.
  • Zozbieram informácie  aspoň o 2 známych rodoch v obci alebo v okolí, prekreslím ich erby, vytvorím zjednodušený rodokmeň a svoje zistenia kreatívnou formou predstavím družine.
  • Vediem si  vlastný denník 6 týždňov a robím doňho zápisky minimálne každé 2 dni.
  • Pripravím si krátku prezentáciu pre družinu o tom, čo je to genealógia - predstavím im základné názvy v tomto odbore, zdroje a miesta, kde sa dajú nájsť informácie o rodoch, aplikácie na vytváranie vlastného rodokmeňu, atď.
  • Oboznámim sa aspoň s jedným softvérom na spracovanie rodokmeňu a vytvorím v ňom základný rodinný rodokmeň.
  • Vytvorím časovú os jedného člena svojej rodiny a zaznačím na ňu významné udalosti a momenty z jeho života (napr. narodenie, prvý zub, vstup na základnú školu, prvá poznámka za zlé správanie, ukončenie gymnázia...).
  • Zozbieram fotografie členov svojej rodiny a vytvorím alebo obnovím rodinný album, kde bude mať každý člen rodiny venovanú jednu stranu s aspoň dvoma fotografiami.