Nášivka Odborka Herec - červený stupeň

• Podľa možností vo svojom okolí som navštívil predstavenia všetkých divadelných foriem (balet, opera, činohra, muzikál, bábkové divadlo).
  • Na náhodne vybranú tému som po krátkej príprave zimprovizoval vtipnú scénku.
  • Sám alebo s ostatnými "hercami" v oddiele sme zinscenovali jedno klasické dielo väčšieho rozsahu a zahrali ho pred verejnosťou.
  • Zobral som si na starosť prípravu celovečerného divadelného programu k táboráku (výber aktérov, tvorba scénok, zoradenie scénok, účinkovanie, prípadne moderovanie večera)
  • Splnil som aspoň jedno z nasledovného:
     - zhotovil som divadelný kostým;
     - zhotovil som masku;
     - zhotovil som bábku;
     - zhotovil som kulisy k scénke alebo predstaveniu;
     - napísal som scenár k scénke alebo dlhšiemu útvaru.
  • Zorganizoval som pre oddiel "divadelný večer" alebo vediem (na tábore alebo počas roka) "divadelný krúžok".