Nášivka Odborka Hráč spoločenských hier - zelený lem

• Zahrám si aspoň jednu spoločenskú hru z kategórií: kartová, vedomostná, strategická a párty/rodinná hra.
  • Predstavím a vysvetlím družine dve nové spoločenské hry, ktoré ešte nepoznali. Spoločne sme ich aj zahrali.
  • Vymyslím vlastnú spoločenskú hru, ktorá sa hrá aspoň 20 minút. Vytvorím hrací plán, postavičky, karty, žetóny a zahrám si ju s družinou.
  • Vyrobil som sériu 6 použiteľných hracích kociek z aspoň 3 rôznych materiálov (drevo, hlina, fimo, papier...)
  • Poznám u nás 5 najznámejších ocenení spoločenských hier - Spiel des Jahres, Deutcher Spiele Preis, Golden Geek Awards, Hra roku a International Gamers Awards. Zistil som, kto a v akých kategóriách tieto ocenenia získal, aké hry vyhrali tieto ocenenia za posledných 5 rokov a svoje zistenia som predstavil družine kreatívnou formou (poster, prezentácia).
  • Ovládam celé pravidlá a hral som tieto hry: Šach, Dáma, Človeče nehnevaj sa, Žolík (Joker), Piškvorky, Sedma,  Domino, Kvarteto, Čierne historky.
  • Počas 2 mesiacov pravidelne aspoň raz týždenne hrám spoločenské hry.
  • Nájdem si na internete prípady závislostí od hier (gamblerstvo) a zistím, ako môže tento druh závislosti škodiť.