Nášivka Odborka Hvezdár - červený stupeň

• Počas troch mesiacov som v týždenných intervaloch v rovnakom čase pozoroval (a zakresľoval či fotografoval) oblohu alebo vybrané objekty. Zdôvodnenia rozdielov som si zapísal do denníka.
  • Zhotovil som jednoduchý ďalekohľad.
  • Postavil som táborové slnečné hodiny.
  • Pre oddiel som usporiadal nočné pozorovanie oblohy. Ukazoval som im jednotlivé súhvezdia, objekty viditeľné bez ďalekohľadu a rozprával som im o teóriách vzniku vesmíru.
  • Zaujímavým spôsobom som vysvetlil vznik a zánik hviezd aj s jednotlivými štádiami (článok, fotografie, hra...).
  • Čítam odborné knihy a časopisy zaoberajúce sa kozmologickým výskumom a teóriami.
  • Pre družinu som urobil súťažný kvíz o astronomických pojmoch. V prípade potreby som im jednotlivé pojmy pomáhal vysvetliť.
  • Ak to bolo možné, navštívil som hvezdáreň alebo planetárium.