Nášivka Odborka Hvezdár - zelený stupeň

26.08.2019

• Vediem si astronomický denník, kde si zaznamenávam moje pozorovania aj s náčrtmi.
  • Družine či oddielu som vysvetlil princíp zatmenia Slnka a Mesiaca a takisto princíp striedania ročných období.
  • Vyrobil som jednoduchú maketu slnečnej sústavy a snažil som sa zachovať proporčné veľkosti. Predviedol som ju družine aj s rozprávaním o vzdialenostiach a zložení jednotlivých hviezd.
  • Urobil som 20 kartičiek súhvezdí (poloha hviezd, významné hviezdy, známe legendy), ak ma niekto požiadal, pomohol som mu ich nájsť na oblohe.
  • Pozoroval som mesiac ďalekohľadom. Podľa mapy som na ňom našiel vyznačené objekty.
  • Prečítal som aspoň jednu knihu o astronómii.