Nášivka Odborka Internet - červený stupeň

• Vytvoril som osobnú/družinovú/oddielovú webstránku v niektorom značkovacom jazyku (HTML, XHTML, XML).
  • Na môj počítač som si nainštaloval a nastavil klienta elektronickej pošty (napr.: Microsoft Outlook, OperaMail, The Bat, Pegasus Mail) a takisto antivírový program.
  • Pripravil som si družinovku o internete, kde som im zaujímavo vysvetlil spôsob fungovania internetu, jeho históriu a základy dátovej komunikácie medzi počítačmi (OSI model siete).
  • Pomáhal som družine zúčastniť sa JOTI (Jamboree on the Internet). Predviedol som im komunikáciu prostredníctvom instant messengeru (ICQ, Yahoo Messenger, Trilin...) Oboznámil som ich s výhodami a nevýhodami tejto komunikácie.
  • Naučil som základy internetovej komunikácie človeka, ktorý s ním predtým nerobil.
  • Na svojom počítači som nainštaloval modem a prostredníctvom telefónnej linky som sa pripojil na internet.
  • 6 mesiacov som sa aktívne vzdelával v oblasti internetu.