Nášivka Odborka Internet - zelený stupeň

• Na tému, ktorú vybrala družina, som na internete vyhľadal informácie a obrázky, spracoval som ich a výsledok ukázal družine.
  • Pre družinu som urobil zoznam dobrých skautských webstránok u nás aj v zahraničí, s krátkym popisom. Takisto som im pripravil zoznam používaných vyhľadávačov.
  • Vytvoril som osobnú/družinovú/oddielovú web stránku v niektorom z WYSIWYG editorov (FrontPage, Dreamweaver, FrontPad, Netscape Composer...)
  • Pomocou internetu som naplánoval družinový alebo oddielový výlet (vyhľadanie dopravného spojenia a informácii o zaujímavostiach na trase výletu).
  • Vytvoril som družinovú e-mailovú schránku, prihlásil ju do nejakej e-mailovej konferencie (napr. Skautinfo, Skautforum...) a 6 mesiacov sa o ňu staral. Ak niekto chcel, pomohol som mu vytvoriť vlastné poštové konto a vysvetlil mu výhody a nevýhody freemailového a vlastného poštového servera.