Nášivka Odborka Jazdec - červený stupeň

• Viem čo je lonžovanie, sám ho ovládam a aspoň 5-krát som si ho skúsil.
  • Poznám zásady kŕmenia koní počas rôznych ročných období, aspoň 3x sa kŕmenia aktívne zúčastním.
  • Počas 6 mesiacov absolvujem pravidelné tréningy (2x do týždňa) pod vedením skúseného jazdca / trénera.
  • Pred trénerom predvediem jazdeckú úlohu SZVJ.
  • Počas 6 mesiacov sa zlepším v ľubovoľnej jazdeckej disciplíne  podľa dohody s trénerom (predvediem s koňom nový drezúrny cvik, zvládnem vyššie prekážky,...).
  • Zúčastním sa aspoň 3 ľubovoľných konských pretekov počas jednej sezóny ako divák alebo podkoniar. Z toho na jedny preteky vezmem aj moju družinu a všetko dôležité im vysvetlím.
  • Počas 3 mesiacov absolvujem minimálne 3 vychádzky do terénu.
  • Viem zafixovať zlomeninu ruky, kľúčnej kosti, nohy a ošetriť komplikovanejšie úrazy, ktoré sa môžu stať pri práci s koňmi (pomliaždenina, uhryznutie,...).
  • Poznám príznaky koliky u koní, zvýšenú teplotu, hnilobu kopýt, poranenie šľachy / kĺbu a ak mám možnosť, prizerám sa veterinárnemu vyšetreniu.
  • Zaujímavou formou vysvetlím družine, ako kone fungujú v ich prirodzenom prostredí (stáda) a čo to znamená pre človeka (prirodzená komunikácia).