Nášivka Odborka Jazdec - zelený stupeň

• Ovládam zásady správania sa pri koňoch, v stajni, na jazdiarni a vysvetlím ich začínajúcemu jazdcovi /kamarátovi.
  • Vždy po príchode do stajne skontrolujem koňovi box a ak treba, vyčistím mu ho. Minimálne 3-krát som sám vyčistil celý box.
  • Viem, z čoho sa skladá výstroj jazdca a koňa a ako sa o ne správne starať.
  • Predvediem aspoň 4 základné voltížne cviky (náskok, základný sed, váha, malý mlyn, stoj, strih, zoskok zánožkou).
  • Pripravím samostatne minimálne 3-krát koňa na jazdu a postarám sa oňho po jazde (čistenie, sedlanie, uzdenie,...).
  • Ovládam základy jazdenia (samostatne zvládnuť krok, klus) a predviedol som ich pred rodičmi alebo priateľmi. Mám svoje jazdecké zručnosti aj zachytené na fotografii.
  • Ako divák sa zúčastním ľubovoľných konských pretekov.
  • Viem, kde je v stajni lekárnička a čo sa v nej nachádza, poznám číslo záchrannej služby, trénera, majiteľa koňa. Viem ošetriť drobné poranenia (odreniny) ľuďom aj koňom.
  • Odprezentujem družine jazdecké disciplíny uznávané medzinárodnou jazdeckou federáciou zaujímavou formou (hra, plagát, fotoprezentácia,...)