Nášivka Odborka Kávičkár - červený stupeň

28.12.2018

• Rozoznávam základné druhy káv a viem ich rozlíšiť nielen zrakom, ale aj chuťou.
  • Poznám „život“ kávového zrna od zberu kávových bôbov až po prípravu kávy.
  • Poznám viacero spôsobov prípravy kávy a viem k nim vybrať vhodný typ a spôsob úpravy kávy. Rôzne pripravenú kávu viem vhodne servírovať.
  • Zaujímam sa o pôvod kávy – historicky aj geograficky.
  • Zorganizoval som (pre oddiel, patrolu) „posedenie pri káve“ spojenú s degustáciou rôznych druhov káv pripravených rôznymi spôsobmi spojené s výkladom.
  • Poznám vplyv kávy na ľudský organizmus a to ako jej pozitíva, tak aj negatíva.
  • Staral som sa o správnu prípravu kávy a všetko čo je s tým spojené pre skupinu (5 a viac ľudí) na viacdňovom podujatí (minimálne 3 dni).
  • Aktívne šírim osvetu, že „espresso, je len jedno“. Túto skutočnosť som ozrejmil minimálne trom ľuďom, ktorí to nevedeli. (barista v kaviarni sa ráta za dvoch)