Nášivka Odborka Korčuliar - červený stupeň

• Poznám náročnejšie spôsoby korčuľovania - udržanie sa vzad na dvoch nohách, odrazom striedavonož, prekladanie doprava a doľava.
  • Prešiel som na korčuliach 100 metrov v šprintovom tempe s elegantným zabrzdením.
  • Poznám rôzne tipy korčúľ a ich rozdiely, viem si vybrať tie správne a poradiť pri výbere začiatočníkovi.
  • Viem pripraviť korčule pred sezónou a postarať sa o ich uskladnenie po ukončení sezóny.
  • Naučil som korčuľovať jedného nekorčuliara.
  • Družinu som naučil min. 3 hry na korčuliach.
  •  V priebehu jednej sezóny  som sa bol min. 10x korčuľovať , z toho aspoň 1x na prírodnom ľade (v závislosti od poveternostných podmienok) / z toho aspoň 1x v skateparku (podľa miestnych možností)
  • Zorganizoval som družinovú akciu na korčuliach
  • Poznám históriu korčuľovania, známych korčuliarov a odprezentoval som nadobudnuté informácie družine zaujímavou formou (kvíz, plagát, ... )
  • Zúčastnil som sa ako divák aspoň 1 hokejového zápasu alebo súťaže v korčuľovaní a ak mám možnosť, zúčastním sa ako pozorovateľ na ich tréningu.