Nášivka Odborka Meteorológ - zelený stupeň

24.10.2019

• Do svojho meteorologického zápisníka som si napísal základné meteorologické veličiny a jednotky, v ktorých sa merajú.
  • Splnil som jeden bod z nasledovných:
     a) navštívil som meteorologickú stanicu a oboznámil som sa s jej fungovaním;
     b) prečítal som si knižku o meteorológii.
  • Do zápisníka som si nakreslil základné tvary oblakov, ich základné rozdelenie, pomenovania a priemerné výšky, v ktorých sa nachádzajú.
  • Jeden mesiac som každý deň pozoroval vývoj počasia (teplota, oblačnosť, zrážky...) a svoje zistenia som zapisoval.
  • Poznám Beaufortovu stupnicu sily vetra a na výpravách som podľa nej odhadoval rýchlosť vetra.
  • Počas búrky som pozoroval jej vývoj a ťah. Naučil som kamarátov, ako určiť vzdialenosť búrky podľa hrmenia.
  • Zistil som, ako a podľa akých prírodných javov možno predpovedať počasie.