Nášivka Odborka Miništrant - červený lem

• 1. Miništrujem aktívne pravidelne aspoň 2 roky ( min. 1 x týždenne)
  • 2. Na internete alebo vo vhodnej knihe nájdem modlitbu pred a po sv. omši pre miništrantov. So súhlasom kňaza touto modlitbou nahradím dlho používanú modlitbu, resp. ak sme sa nemodlili doteraz, zavediem túto modlitbu.
  • 3. Poznám základné druhy liturgických kníh a rúch.
  • 4. Počas troch sv. omší som samostatne pripravil misál na celú svätú omšu, držal som ho, otáčal strany a pracoval s ním počas sv. omše.
  • 5. Dokážem zapáliť kadidlo a udržať ho zapálené. Aspoň počas 2 sv. omší som s ním robil všetky určené úkony.
  • 6. Viem popísať liturgické obdobia cirkevného roka a viem, čo je pre nich špecifické.
  • 7. Ak je to možné, zúčastním sa omše, ktorú celebruje biskup.
  • 8. Zúčastním sa tábora alebo turnaja pre miništrantov (príp. iné podujatie pre miništrantov) s účasťou miništrantov aj z iných farností.
  • 9. Po dohode s kňazom zorganizujem výlet pre miništrantov.