Nášivka Odborka Miništrant - zelený lem

• 1. Miništrujem aktívne pravidelne aspoň 1 rok ( min. 1 x týždenne) a miništroval som na sv. omši, ktorá bola svojím obsahom netypická, napr. Biela sobota, svadba, krst alebo pohreb.
  • 2. Zodpovedná osoba (najstarší miništrant, kostolník) mi svojím podpisom potvrdí, že som počas jedného mesiaca  na sv. omšiach nevyrušoval a bol pre iných príkladom.
  • 3. Svojej družine popíšem a vysvetlím funkciu týchto bohoslužobných predmetov: kalich, purifikatórium, palla, korporál, miska, paténa, ampulky, lavabo, cibórium, kadidelnica, navikula (loďka), monštrancia.
  • 4. Miništroval som na dvoch pohreboch, jednej svadbe a asistoval som pri krste. Zúčastnil som sa krížovej cesty.
  • 5. Trikrát som čítal čítanie alebo prosby.
  • 6. Obsluhoval som na sv. omšiach  v mojej farnosti  a každú z nasledujúcich činností som minimálne 3-krát vyskúšal - prinesenie obetných darov a pripravenie obetného stola, umývanie rúk kňaza, zvonenie pri premenení, práca s paténou pri rozdávaní sv. prijímania, odnesenie očistených obetných nádob z obetného stola.
  • 7. Zistím základné informácie o sv. Dominikovi Sáviovi, patrónovi miništrantov a porozprávam o ňom svojej družine.
  • 8. Chápem, že som skaut, aj keď miništrujem, a som pripravený kedykoľvek poskytnúť prvú pomoc v kostole, keď to bude treba. Dokážem nasledujúce:

a) viem, kde je lekárnička v mojom kostole (ak nie je, pomôžem ju pánovi farárovi vytvoriť)

b) strata vedomia a pád

c)  úraz hlavy

d) popálenina spôsobená kadidlom alebo sviečkou

• 9. Viem vymenovať a popísať jednotlivé časti sv. omše.
  • 10. Zistím základné informácie o kostole, v ktorom miništrujem, a kedykoľvek viem odpovedať na otázky o ňom.