Nášivka Odborka Novinár - červený stupeň

• Spravil som kritický prehľad o porušovaní Kódexu novinárskej etiky Slovenského syndikátu novinárov v jednom vybratom celoslovenskom periodiku. O mojich záveroch som príslušnú redakciu slušne informoval.
  • Spravil som prezentáciu (napr. nástenku) o porušovaní slobody slova, o novinároch, ktorí trpia kvôli plneniu svojho povolania.
  • Spravil som kritickú esej o nesprávnom písaní so zameraním na i - y, správne písanie čiarok a veľkých písmen vo vybranom časopise.
  • Redakcia Média alebo SKAUTa mi uverejnila aspoň 3 príspevky, z čoho jeden bol fejtón, jeden rozhovor a jedna reportáž.
  • Redakcia miestneho, regionálneho alebo celoslovenského periodika mi uverejnila aspoň 1 príspevok propagujúci činnosť skautingu.
  • Zhrnul alebo skrátil som na 1/3 pôvodného rozsahu predložený príspevok tak, aby sa nestratila jeho základná informácia.
  • Redigoval som aspoň 3 čísla oddielového (zborového) časopisu.
  • Vyskúšal som si (stačí amatérsky) rozhlasovú i televíznu žurnalistiku.
  • Našiel a zaškolil som aspoň jedného člena zboru s nádejným novinárskym talentom.