Nášivka Odborka Ornitológ - zelený stupeň

22.10.2019

• Pozoroval som druhy vtákov v okolí môjho bydliska, ich prirodzené správanie, hniezdenie, spôsoby letu a život počas roka. O svojich pozorovaniach som si viedol zápisky.
  • Zhotovil som aspoň 20 fotografií alebo kresieb vtákov. Poznám základnú anatómiu vtáčieho tela. Ovládam základné rozdelenie domácich druhov vtákov do radov.
  • Pre vtáky som vyrobil a umiestnil kŕmidlo. Počas zimy som vtáky pravidelne prikrmoval a pozoroval ich.
  • Viem, ako mám postupovať v prípade nájdenia zraneného alebo opusteného mladého jedinca.
  • Preskúmal som aspoň 10 chránených druhov vtákov a príčiny ich ohrozenia.
  • Vyrobil som a správne umiestnil hniezdnu búdku a zistil som, aký druh sa v nej zahniezdil.