Nášivka Odborka Sprievodca - červený stupeň

• Ak treba, viem poskytnúť družine informácie o tom, kde sa nachádzajú múzeá, kiná, divadlá, plavárne alebo iné kultúrne a prírodné zaujímavosti v našom meste či okolí našej obce. Viem tiež povedať najvhodnejšie dopravné spojenia.
  • Naučil som jedného člena družiny orientovať sa vo vlakových a autobusových cestovných poriadkoch.
  • Vybral som si tri kultúrne pamiatky alebo prírodné zaujímavosti v našom meste a jeho okolí (hrad, park, archeologické nálezisko, jaskyňa, pomník,...). Skúmal som ich históriu a význam, povesti s nimi spojené...
  • Pre oddiel som pripravil malú hru, v ktorej hráči museli využiť svoje vedomosti o meste a jeho pamiatkach.
  • Do oddielového časopisu som napísal článok o ľudových zvykoch, obyčajach a folklóre môjho regiónu, prípadne o historických architektonických slohoch a ľudovej architektúre.
  • Návštevníkov nášho mesta (napr. spriatelený oddiel, zahraniční skauti,...) som previedol po centre mesta, obce alebo okolí a robil im sprievodcu.