Nášivka Odborka Sprievodca - zelený stupeň

26.08.2019

• Pre moju družinu som usporiadal vedomostný kvíz o našom meste a prírode v jeho okolí.
  • Na tábore alebo besiedke, dumke som porozprával 3 povesti týkajúce sa nášho mesta a jeho okolia.
  • Spamäti som nakreslil náčrt mapy centra nášho mesta či obce, správne som pomenoval hlavné ulice, zakreslil hlavné kultúrne pamiatky a významné budovy.
  • Na nástenku som pripravil informácie o najdôležitejších inštitúciách (stanica prvej pomoci, nemocnica, polícia, hasiči, informačná kancelária) v okolí klubovne – kde sa nachádzajú a ich telefónne čísla.
  • Sprevádzal som svoju družinu na poznávacej vychádzke mestom a rozprával som im o zaujímavých objektoch (ich význam, história, zaujímavosti...)
  • Pripravil som družinovú exkurziu do okolia nášho mesta za prírodnými a historickými zaujímavosťami.