Nášivka Odborka Stopár - červený stupeň

• Kresbou, fotografiou alebo odliatkom som zachytil stopy bežne sa vyskytujúcich zvierat v širšom okolí môjho mesta (vrátane hospodárskych, domácich a divoko žijúcich zvierat). Ku každému zvieraťu som zakreslil stopu jeho končatín v skutočnej veľkosti a zaznačil som si čas a miesta, kde som stopy získal.
  • Napísal som alebo porozprával príbeh podľa odpozorovanej stopovej dráhy, ktorú som sám zdokumentoval a zakreslil.
  • Nepozorovane som sledoval lesnú zver, zhotovil som pri tom fotografie alebo nákresy.
  • Dokážem rozoznávať trus rôznych druhov lesnej zveri.
  • Podľa dĺžky ľudského chodidla dokážem odhadnúť jeho výšku.
  • Podľa ľudskej stopy viem spoznať chôdzu, beh, spiatočnú chôdzu, krívanie a nesenie bremena.