Nášivka Odborka Táborník - červený stupeň

• Zúčastnil som sa aspoň dvoch skautských letných táborov a mimo táborov som prespal aspoň 20 nocí pod prístreškom, stanom alebo holým nebom. Prezentujem pred oddielom druhy lán, ich častí a materiálu, pravidlá používania, navíjania, skladovania a údržby.
  • Rozložil som oheň na snehu a priviedol som na ňom vodu do varu.
  • Postavil som táborovú pec na varenie alebo pečenie alebo ohnisko „na stole“.
  • Viedol som stavbu studničky alebo priehrady.
  • Viedol som stavbu ďalších dvoch väčších táborových stavieb (podľa možností aj típí).
      - správne som nabrúsil pílu;
      - osadil som na sekeru nové porisko;
      - spravil som ukončenie lán a postaral som sa o ich vhodné uloženie;
      - postaral som sa o údržbu a uskladnenie táborového inventára;
  • Bez cudzej pomoci som zoťal vhodný suchý strom a spracoval ho na ďalšie použitie (kuchyňa, slávnostný oheň, táborová stavba).
  • Viem, aké predpoklady musí spĺňať miesto na táborenie jedného oddielu, aspoň jedno nové miesto vhodné na tábor som pomohol oddielu nájsť.
  • Zakreslil som rozvrhnutie stavieb a táborových zariadení na nájdenom novom táborisku.
  • Poznám pravidlá a predpisy regulujúce táborenie na letných táboroch a putovných táboroch.
  • Zostavil som rozpočet na týždenný tábor dvadsiatich skautov.
Špecifikácia]