Nášivka Odborka Turista - červený lem

• Zúčastnil som sa 5 – dňového putovania po horách s prespávaním v prírode. Aspoň jeden deň som celú skupinu viedol a preukázal som znalosť práce s GPS, mapou aj buzolou.
  • Pripravil som celú trasu pre jednodenný 45 km pochod a tento pochod som aj uskutočnil. Dokumentoval som ho fotografiami a zápiskami, ktoré som zverejnil na oddielovej alebo zborovej stránke.
  • Splnil som dva body z nasledovných:
  • a) prešiel som po horách 400 km;
  • b) prešiel som v snehu po horách 200 km;
  • c) vystúpil som do výšky 3000 m. n. m.;
  • d) bivakoval som v nadmorskej výške nad 1700 m. n. m.
  • 4. Zúčastnil som sa aspoň na jednom celonočnom pochode. Viem, aké riziká prináša nočná turistika, a snažil som sa im predísť.
  • 5. Poznám 3 pohoria podľa vlastného výberu a dokážem v nich určiť:
  • a) zdroje pitnej vody a vody na umývanie;
  • b) chaty na prespanie, útulne, miesta, kde sa dá rozložiť bezpečne stan;
  • c) aspoň 3 miesta, ktoré stoja za zmienku podľa vlastného uváženia.
  • 6. Zúčastnil som sa aspoň jednej akcie, ktorá bola zameraná na pomoc prírode (značenie a oprava chodníkov, pratanie a zber odpadkov, zlepšenie informovanosti turistov...)
  • 7. Podnikol som aspoň 2 turistické výpravy do zahraničia, o ktorých som napísal krátky článok a zverejnil som ho na zborovej stránke.
  • 8. Vytvoril som si vlastnú triedenú zbierku fotografií a videí zo svojich turistických výprav a viem podľa nej odporučiť kvalitnú trasu.
  • 9.Naučil som nováčika ako sa má správať v horách:
  • a) odhadovať počasie a vzdialenosti;
  • b) správne sa zbaliť a pripraviť na jedno - a viacdenný pochod;
  • c) ako sa zachovať v búrke;
  • d) ako si pripraviť záhrab v snehu a správne postupovať v zasneženom teréne, aby šetril energiu a čas.