Nášivka Odborka Viazané stavby - červený stupeň

• Prezentujem pred oddielom rôzne druhy lán, orientujem sa v ich nosnosti a viem vypočítať približné bezpečné zaťaženie.
  • Naučím skautov používať aj lešeňovú, prehadzovanú, stupňovitú a zmotanú krížovú väzbu.
  • Vytvorím atraktívnu uzlovú tabuľu prezentujúcu min. 20 užitočných uzlov, 5 krížových väzieb, niekoľko druhov spletania, vrkočov a tureckých uzlov a nainštalujem ju v klubovni alebo na inom dohodnutom mieste.
  • Urobil som aspoň 2 veci z nasledovných:
     a) kravatový prstenec;
     b) pletená šnúra na píšťalku;
     c) ozdobenie lodného zvonu;
     d) pletené ucho;
     e) rohož;
     f) volejbalová sieť;
     g) hojdacia sieť
  • Urobil som prirodzené, kolové a hranolové ukotvenie, viem, ktoré sa hodí pri akej stavbe a pôde.
  • Poznám rôzne druhy kladiek, viem kladku upevniť na pevný bod a upevniť lano na kladku. Vysvetlím skautom princíp kladkostroja.
  • Viedol som prácu na aspoň 3 väčších viazaných stavbách vrátane vyhotovenia nákresu a/alebo makety, prípravy materiálu, rozdelenia úloh a dohliadania na bezpečnosť stavby. Aspoň jedna z týchto stavieb bola mnou samým aj navrhnutá.