Nášivka Odborka Zálesák - červený stupeň

21.06.2019

• Absolvoval som niekoľko putovných výprav, hrebeňoviek, bivak aj zimné táborenie.
  • Dokážem pripraviť aspoň tri typy ohniska na varenie. Založil som oheň na snehu i v daždi. Sám som pripravil a uvaril viacero druhov jedál na prírodnom ohnisku.
  • Vyrobil som drevené pomôcky pre aspoň dve hry (počítacie drievka, lakrosová palica, luk a šípy...).
  • Pripravil som orientačnú hru pre oddiel. Zameral som azimuty jednotlivých stanovísk a ich vzdialenosť.
  • Nabrúsil som a opravil sekery a nože na tábor. Vyrobil som si na ne púzdra a dokážem sa o ne správne starať.
  • Preukážem, že som pripravený na zvládnutie krízových situácií v prírode (prudká zmena počasia, vážne zranenie, blúdenie...).
  • Veľmi dobre poznám vybrané pohorie, miesta vhodné na táborenie, zdroje pitnej vody, miestnu flóru, faunu.
  • Mladších skautov som zaúčal do umenia táborníctva.