Nášivka Odborka Zálesák - zelený stupeň

• Prespal som 10 dní voľne v prírode alebo vo vlastnoručne zhotovenom príbytku (nie je nevyhnutné byť naraz 10 dní).
  • Nováčikovi som vysvetlil, ako správne zaobchádzať s nožom a sekerou.
  • Na mape som podľa vrstevníc určil povahu terénu a útvary na danom území (vrchol, prudké stúpanie a klesanie, priesmyk, hrebeň a i.).
  • Poznám základné druhy drevín a viem, ako využiť jednotlivé druhy dreva pri táborení.
  • Dokážem identifikovať stopy najbežnejších zvierat, z niektorých som spravil sadrové odliatky.
  • Družinu som naučil aspoň tri veci, ktoré sa im zídu pri pobyte v prírode (založenie ohňa na snehu, meranie vzdialeností a dĺžok v teréne, signály a stopové značky, správne balenie batoha...).
  • Viem ošetriť najčastejšie druhy poranení.