Nášivka Odborka Znalec náboženstiev - červený stupeň

• Poznám pojmy medzináboženský dialóg a ekuména. Viem ich vysvetliť a našiel som vo svete aspoň 10 príkladov netolerantnosti a fanatizmu.
  • Prichystám pre družinu prezentáciu a krátke aktivity o svojom (resp. zvolenom náboženstve) - pripravím si obrázky posvätných miest, môžem doniesť ochutnávku špecifických jedál, pustiť pieseň z ich liturgie, či iného slávenia...a pod. Môžem urobiť porovnanie s iným náboženstvom.

Spoznávanie vlastného náboženstva  (príp. náboženstva, ktoré som začal spoznávať v zelenom stupni)

• Aspoň pol roka sa aktívne1 zúčastňujem liturgie svojho (resp. zvoleného) náboženstva. Alebo ak nemám vlastné náboženstvo, navštevujem pravidelne liturgiu vybraného náboženstva, snažím sa jej porozumieť prostredníctvom rozhovorov s príslušníkmi daného náboženstva.
  • Aktívne sa počas pol roka stretávam v nejakom spoločenstve svojho (resp. zvoleného) náboženstva.
  • Viem argumentovať, prečo verím (alebo naopak neverím), a najmä prečo som si vybral práve to svoje náboženstvo. Zorganizoval som stretnutie s vybraným duchovným vodcom a rozprával som sa s ním o prežívaní viery a jej uvedenia do života.
  • Aktívne sledujem po dobu 3 mesiacov aktuálne dianie v svojom (resp. vybranom) náboženstve a dianie na poli dialógu svojho náboženstva s inými náboženstvami (príp. ľuďmi bez vyznania). Na záver spravím krátky sumár dôležitých udalostí a zistení.
  • Do zborového časopisu alebo na web stránku pripravím rozhovor s vysokým predstaviteľom svojho (resp. zvoleného) náboženstva na náboženskú tému.
Špecifikácia]