Nášivka Odborka vĺčatá - Rytier

Odborková nášivka pre včielky a vĺčatá. Nášivka v tvare trojuholníka so stranou 30 mm.
Kategória: Odborky - vĺčatá a včielky
Podmienky získania

1. V múzeu alebo na hrade sme sa zoznámili s životom stredovekých rytierov, ich zvykmi, zbraňami, turnajmi a vtedajšími spôsobmi.
  2. Usporiadali sme výlet na starý hrad a zúčastnili sa vystúpenia skupiny historického šermu.
  3. Vyrobili sme si rytiersku zbroj (brnenie), drevený meč a štít s namaľovaným erbom.
  4. Usporiadali sme bojovú hru s dobýjaním opevnenia.
  5. Usporiadali sme rytiersky turnaj a v ňom jednotlivé súťaže ako klanie, jazdecké zápasy, boj s palcátom, streľba z luku, zápasy a rôzne iné "dobové" športové disciplíny v prírode. Na záver turnaja sme usporiadali odmeňovanie víťazov a na ich počesť trubadúrsku súťaž.
  6. Hrali sme scénky vyjadrujúce základy zdvorilosti, rytierske cnosti a činnosti.
  7. Usporiadali sme pasovanie rytierov so spomienkou na svätého Juraja, patróna rytierov a skautov.
  8. Vytvorili sme si vlastný rytiersky kódex.