Nášivka Odborka vĺčatá - Žabí princ

Odborková nášivka pre včielky a vĺčatá. Nášivka v tvare trojuholníka so stranou 30 mm.
Kategória: Odborky - vĺčatá a včielky
Podmienky získania

1. Na besede s rybárom alebo s ochrancom prírody sme rozprávali o živote vo vodách.
  2. Spravili sme vlastnú mapu kolobehu vody v prírode.
  3. Usporiadali sme výstavku našich kresieb na tému čistých vôd a života vo vodách.
  4. Pozorovali sme život vo vodách stojacich a tečúcich.
  5. Boli sme na exkurzii v čističke odpadových vôd. Rozprávali sme si o rôznych znečisteniach, ktoré pochádzajú aj z našich domácností.
  6. Vyčistili sme studničku a jej okolie. Usporiadali sme slávnosť otvárania studničiek.
  7. Pozorovali sme život žiab. Podľa atlasu sme nakreslili aspoň tri druhy spomedzi našich žiab a výtvarne sme stvárnili význam týchto živočíchov v prírode.
  8. V klubovni alebo u niektorého člena či kamaráta sme sa istý čas starali o akvárium, jeho čistenie, rastlinky, inštalovali sme filter, kŕmili rybičky a pod.
  9. So skúseným dospelým plavcom sme sa učili rôzne spôsoby plávania a potápania.