Kód: 697 | Značka: Slovenský skauting

Príručka pre vodcov vĺčat

Obsah tejto plnofarebnej príručky vypracovala programová rada na základe medzinárodnej Príručky pre vodcov vĺčat. Nejde o čítanie na jedno posedenie, ale o dlhodobého pomocníka, ku ktorému sa budete počas roka mnohokrát vracať.
30.04.2019
Kategória: Radcovia, vodcovia
Kniha popisuje spôsob, ako v oddiele vĺčat či včielok správne využiť všetky prvky skautskej metódy a vytvoriť bohatý oddielový život. Tradičné výchovné spôsoby oživuje množstvom nových nápadov a tipov, ako do sebavýchovy zapojiť samotné deti. Takémuto výchovnému prístupu sa musíme čo najviac učiť, lebo vychovávame občanov pre demokratickú spoločnosť.

Jadrom knihy je vysvetlenie nového výchovného systému, ktorý sa dôsledne zameriava na všestranný rozvoj osobnosti. Dozviete sa veľa o chlapcoch a dievčatách vo veku 6 - 11 rokov, o oblastiach, v ktorých sa môžu rozvíjať a spôsoboch, ako im v tom možno pomôcť. Nový program sa opiera o symboliku Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga a rozprávkovými postavičkami a príbehmi tejto knihy nahrádza mnoho zbytočnej teórie. Ako to spraviť čo najzaujímavejšie, sa naučíte z časti Symbolický rámec.

Tiež sa naučíte, ako celoročný program efektívne plánovať a rozdeliť ho do menších programových cyklov. Je tu ukážka, ako každý takýto cyklus pripraviť, uskutočniť a vyhodnotiť tak, aby prispieval k rozvoju osobnosti mladých členov. Posúďte sami z obsahu: oddielový život, tímová práca, úloha vodcu, osobnostný rast, výchovné ciele a aktivity, programový cyklus, hodnotenie osobnostného vývoja...