Kód: 648 | Značka: Slovenský skauting

Brožúra Neznáma krajina

Druhý stupeň skautského chodníka. Pri zdolávaní 1. stupňa skautského chodníka budeš s priateľmi poznávať nepoznané teritóriá.
23.01.2019
Kategória: Skauti a skautky
Neznámou krajinou nie sú len nové územia, ale aj vesmír, neprebádaný svet vedomostí, tajomné súvislosti, neznámo v tvojom vnútri...

Plnenie rôznych cieľov tohto stupňa ťa privedie k objavovaniu nových vecí, rozvíjaniu sily, zdravia a schopnosti prežiť v prírode, zdokonaľovaniu charakteru, upevňovaniu priateľstiev a spolupráce a pátraniu po duchovných hodnotách. Cieľom je, aby si sa v každej z týchto oblastí zdokonalil a to dokazuješ konkrétnymi úlohami. Pri každej z týchto úloh je niekoľko nápadov ako dokázať, že si ju dosiahol. No pokojne si môžeš vymyslieť aj vlastné úlohy, také, ktoré budú pre teba primerane náročné. Tvoju úspešnosť pri každej úlohe zhodnotí radca, vodca, alebo rodič, no najdôležitejšie je tvoje vlastné hodnotenie.