Nášivka Výzva Kvapka krvi

€1,30 / ks
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Kategória: Výzvy
Na získanie tejto výzvy je potrebné ísť v priebehu 1 roka a pol darovať krv

• muži – 4 krát
  • ženy – 3 krát

Na udržanie si výzvy darovať krv minimálne 1-krát ročne v každom nasledujúcom roku.
Podmienkou na plnenie tejto výzvy je vek minimálne 18 rokov.

Výzva Kvapka krvi je roverská výzva, ktorá slúži hlavne na poukázanie hesla roverov „Služba“. Toto je konkrétne služba blížnym a služba vlasti. Pre rovera by samozrejme nemala byť motivácia získania tejto výzvy nášivka. Darcovstvo krvi by malo byť preňho samozrejmou záležitosťou, ak mu to zdravotný stav dovoľuje. Avšak jej získaním, našitím na rovnošatu a nosením bude hlavne poukazovať na dôležitosť darcovstva krvi,  ukáže príklad mnohým, ktorí na túto časť svojej povinnosti pozabudli a mladším skautom ukáže, čo bude ich radostnou povinnosťou až sa jedného dňa stanú rovermi.

• rozmer: 35 x 47 mm
[HASH_PROD_TABS_3ah2]