Nášivka Výzva Modrý život

€1,30 / ks
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Kategória: Výzvy
Začni aj ty žiť Modrý život a každý deň sa snaž splniť všetkých týchto 7 predsavzatí. Priprav si alebo si stiahni tabuľku na celý mesiac, a každý deň večer si vyfarbi modrou farbou políčka, ktoré si za tento deň splnil. Snaž sa stále zlepšovať, aby si mal čím viac políčok v tabuľke modrých.

Podmienky na získanie nášivky

Jeden mesiac (30 dní) som sa snažil žiť čo najlepšie podľa 7 pravidiel Modrého života a nezískal som viac ako 30 bielych políčok. Od splnenia podmienok výzvy prijmem predsavzatie - každý pondelok budem opäť plniť Modrý život, aby som sa udržal v modrej kondícii.

1. Ranné cvičenie - Ráno budeš poctivo cvičiť najmenej štvrť hodiny. (ak sa ti to niekedy nepodarí pre nedostatok času, môžeš cvičiť v priebehu toho istého dňa).

2. Čistenie zubov - Ráno a večer si poriadne vyčistíš zuby.

3. Umývanie sa studenou vodou - Umyješ sa celý studenou vodou. Najprv sa však natrénuj umývaním tváre a krku a postupne pridaj aj celé telo.

4. Slušné rozprávanie - Nepovieš v priebehu dňa ani jedno hrubé či dokonca neslušné slovo. Túto úlohu si vyfarbi až na konci dňa.

5. Čestné jednanie - Neurobíš nič nečestného - nebudeš klamať, nikoho neurazíš, nikomu ani slovom neublížiš, nepoškodíš žiadny majetok, či už verejný alebo osobný. Aj túto úlohu si vyfarbi až na konci dňa.

6. Dobrý skutok - Každý deň vykonáš aspoň jeden, hoci aj malý dobrý skutok, tak ako sa patrí na riadneho skauta. Pomohol si doma, v škole, v krúžku alebo na družinovke? Ponúkol si sa dobrovoľne alebo ťa musel niekto nútiť? Pomohol si radou, skutkom alebo milým úsmevom a prijemným slovom?

7. Radostný zážitok - Každý deň sa pokúsiš zažiť niečo radostné – prečítaš si kúsok obľúbenej knižky, zabavíš sa s dobrými kamarátmi, dozvieš sa nejakú dobrú správu, niekto o tebe povie niečo pekné, v škole dostaneš dobrú známku, prežiješ krásnu a zaujímavú výpravu alebo schôdzku so svojou družinou alebo oddielom a pod.

• rozmer: 35 x 47 mm