Nášivka Výzva Tri vlčie tesáky (Tri lupene)

€1,30 / ks
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu vĺčatá a včielky
Kategória: Výzvy
Podmienky na získanie nášivky

• Tri vlčie tesáky (Tri lupene) je výzva pre vĺčatá a včielky, ktoré plnia alebo splnili najvyšší stupeň (Mauglí človek) a majú splnené odborky Táborník a Záchranár (1. pomoc).
  • Namiesto plnenia Tesáka (lupeňa) samoty a hladu vĺča alebo včielku odprevádza vodca alebo vodkyňa a priebežne ho/ju chodí kontrolovať. Nikto iný tam nemá prístup. Pri plnení je vhodné z dôvodu bezpečnosti určiť miesto na dohľad alebo dosluch píšťalky od tábora.
  • Tesák (lupeň) zručnosti a samostatnosti môžu súčasne na jednej ceste plniť spoločne maximálne dve vĺčatá alebo včielky.
  • Výzva sa plní na letnom tábore. O jeden bod (tesák, lupeň) sa možno pokúšať maximálne 5-krát počas jedného tábora. Plnenie jednotlivých bodov sa vzájomne nekombinuje, poradie ich plnenia je ľubovoľné.
  • Pokiaľ vĺča alebo včielka niektorý z bodov poruší, plní znova celú výzvu.
  • Po splnení všetkých bodov dostane vĺča alebo včielka nášivku výzvy, ktorú môže nosiť našitú na rovnošate natrvalo (podobne ako je tomu pri splnení Troch orlích pier u skautov a skautiek).

Úlohy, ktoré treba splniť

• Tesák (lupeň) samoty a hladu: Vĺča alebo včielka zotrvá počas 8 hodín cez deň na jednom mieste v lese (alebo na inom opustenom prírodnom mieste) určenom vodcom alebo vodkyňou. Vĺča alebo včielka počas samoty zároveň nesmie nič jesť.
  • Tesák (lupeň) zručnosti a samostatnosti: Vĺča alebo včielka spolu s vodcom alebo vodkyňou absolvuje podľa mapy cestu dlhú približne 3 km, pričom:
  1. Samostatne podľa mapy sleduje určenú trasu a zakresľuje plánik cesty ktorou ide.
  2. Určí správne aspoň 5 živočíchov, 5 bylín a 5 stromov ktoré počas cesty spozoruje.
  3. Na vhodnom mieste samostatne pripraví ohnisko, založí oheň a uvarí jednoduché jedlo. Potom oheň uhasí a ohnisko zahladí.
  4. Správne ošetrí zranenie, ktoré „sa stane“ vodcovi alebo vodkyni.
  • Tesák (lupeň) odvahy: Vĺča alebo včielka musí za tmy samostatne navštíviť opustené alebo „strašidelné“ miesto (križovatku poľných ciest, cintorín, čistinku v lese a pod.)

• rozmer: 52 x 35 mm