Nášivka Výzva Trident

€1,30 / ks
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Kategória: Výzvy
Podmienky na získanie nášivky

Podmienkou na získanie tejto nášivky je získanie Fitness skóre vo výške 1.000 bodov (pre dievčatá 600 bodov).

V ľubovoľnom poradí je potrebné odcvičiť:

• maximum drepov za 5 minút, 1 drep = 1 bod
  • maximum sed-ľahov za 2 minúty, 1 sed-ľah = 2 body
  • maximum klikov za 2 minúty, 1 kliky = 4 body
  • maximum zhybov bez zvesenia sa z hrazdy, 1 zhyb = 20 bodov.

Medzi opakovaniami v rámci jedného cviku teda možno odpočívať, ale pri zhyboch len za podmienky, že cvičenec počas oddychu stále ostáva visieť na hrazde a nohami sa nedotýka zeme.
Medzi jednotlivými cvikmi (čiže napr. medzi klikmi a drepmi) je možné odpočívať ľubovoľne dlho, ale nemalo by to byť dlhšie než 10 minút.

Popis cvikov

• DREPY: Ide o riadne hlboké drepy s vystretým trupom, s rukami skríženými na hrudi, alebo založenými v bok alebo predpaženými, bez predkláňania sa v hornej polohe.
  • KLIKYs vystretým, rovným chrbtom, bez vytrčeného zadku, ale aj bez prehnutia brucha smerom dole; s rukami položenými na zemi približne na šírku ramien; v dolnej pozícii ísť až úplne dole, s hruďou a nosom tesne nad zemou.
  • SED–ĽAHY: s rukami za hlavou, prsty prepletené a ruky sa počas cvičenia nesmú rozpojiť; v dolnej fáze sa musí cvičenec dotknúť plecami zeme; v hornej fáze sa musí lakťami dotknúť nôh (kolien).
  • ZHYBY: v dolnej fáze až do úplne vystretých rúk; v hornej fáze tak vysoko, aby sa brada dostala nad tyč hrazdy.

• rozmer: 35 x 47 mm
[HASH_PROD_TABS_3ah2]