Nášivka Výzva Uzol dobrého skutku

€1,30 / ks
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Kategória: Výzvy
Výzva Uzol dobrého skutku je určená pre skautov a skautky. Začať plniť túto výzvu je možné začať kedykoľvek v priebehu roka. Dôležité je stanoviť si začínajúci dátum a potom si každý deň značiť a v skratke zapísať, aký dobrý skutok bol vykonaný (príklad: ochotne pomôcť mladšiemu súrodencovi, potešiť neznámu babku v autobuse milým slovom, nezištne spraviť triedne povinnosti cez prestávku za kamaráta, atď.) Ako dobrý skutok sa ráta všetko čo je dobrovoľné, nezištne a dobré. Medzi dobré skutky sa neráta, ak sú plnené povinnosti doma alebo v škole, ktoré je potrebné vykonať tak či tak.

Podmienky na získanie nášivky

Podmienkou na získanie tejto nášivky je potrebné v priebehu 2 mesiacov vykonať minimálne 120 dobrých skutkov a zaznačiť si ich do zápisníka. Počas celého plnenia výzvy mať stále so sebou na viditeľnom mieste uviazanú skautskú šatku s uzlom dobrého skutku. Po splnení výzvy je potrebné ukázať zápisník svojmu vodcovi alebo radcovi.

Poznámka

Výzvu je možné ukončiť aj skôr ako za 2 mesiace. Avšak jej plnenie nesmie byť dlhšie ako 2 mesiace. Nosenie šatky má povzbudiť skautského ducha aj v normálnom živote a budovať hrdosť na to, že sa snažím byť dobrým skautom.

Celá  výzva je smerovaná k zlepšeniu sa v konaní dobra, pretože ak sa vedome istý čas snažíme konať dobro, tak získavame potom dobrý návyk a robíme dobro už aj podvedome a všade kam ideme. Zároveň je to aj výzva pre overenie si, či dokážem denne plniť náš denný príkaz.

• rozmer: 35 x 47 mm