Nášivka Výzva Výsadok

€1,30 / ks
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Kategória: Výzvy
Podmienkou na plnenie tejto výzvy je úspešné splnenie prvého stupňa skautského chodníka (Neznáma krajina).

Podmienky a úlohy

Túto výzvu plnia dievčatá aj chlapci vždy po dvojiciach. V prípade chlapcov starších ako 15 rokov môže vodca zvážiť výnimky, podľa vyspelosti účastníkov a náročnosti výzvy.

Ak sa túto výzvu dobrovoľne podujmete plniť ako dvojica, vodca alebo organizátor výzvy vám dá v daný večer 30 minút na prípravu nevyhnutných vecí. Vaša výbava by mala byť len minimálna, pršiplášť, baterka, lekárnička, voda, KPZ a mobil pre prípad núdze. Okrem toho nesmie chýbať šatka, ktorou si zaviažete oči. Váš vodca vám pred odchodom ukáže na päť minút mapu okolia tábora, pozorne si ju prezrite a zapamätajte si aké hlavné prístupové cesty sú okolo vášho tábora, rovnako aj to aké dediny sa nachádzajú v okolí. Potom nastúpite do auta a zaviažete si oči. Auto vás odvezie na vám neznáme miesto a tam vystúpite, šatky si z očí môžete sňať až keď sa zvuk auta stratí v diaľke, môžete sa vydať na cestu naspäť. Využívajte orientáciu podľa hviezd a značiek. Počas celej cesty sa vyhýbajte stretnutiam s ľuďmi (autá a vozidlá sa nerátajú).  Vašou úlohou je dostať sa do tábora pred východom slnka. Pokúste sa dostať do tábora bez toho, aby Vás spozorovala nočná stráž a ak sa Vám podarí pripevnite na stožiar papierik s vašimi menami a časom príchodu do tábora.

Bezpečnostné poznámky

Pri výbere účastníkov je dôležité posúdiť ich fyzickú a psychickú pripravenosť. Minimálny vek by mal byť aspoň 13 rokov, povinnosť absolvovať skúšku po dvojiciach je nutná v prípade účastníkov mladších ako 15 rokov. Vzdialenosť od tábora treba citlivo zvoliť, od desať do dvadsať kilometrov. Rovnako treba dobre vybrať aj čas konania skúšky, vyhýbajte sa piatkovým a víkendovým večerom, keď je v dedinách väčší ruch. Veľmi pozorne účastníkom vysvetlite pokyny a pravidlá bezpečnosti, skontrolujte výbavu aj baterku v mobile a baterku na svietenie. Pripomíname, že v prípade, ak účastníci pôjdu po cestách s premávkou je nutné aby boli vybavení reflexnými prvkami a stále svietili baterkou.

• rozmer: 35 x 47 mm